ONLINE BAŞVURU

Yeni Zelanda Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

Not : Yeni Zelanda ya 3 üç aydan kısa süre ile iş amacıyla gidecek olanlar ziyaretçi vize başvurusu yapabilirler

· Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

Yeni Zelanda vize başvurusu yaparken önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanıza eklemelisiniz. Pasaportunuzun ziyaret bitim tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

· Vize ücretleri

Yeni Zelanda turistik vize başvurusu Türk vatandaşlarına ücretsizdir. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu başvurular için vize ücreti 130 USD’dir.

· İş ve çalışma bilgileri

· Ücretli çalışan ya da yeni ayrılmışsanız, son 3 aylık maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyanıza eklenmelidir.

· Ücretli çalışan iseniz, SGK işe giriş bildirgeleri ve hizmet dökümleri Yeni Zelanda vize başvurusu için gerekmektedir.

· Emekliyseniz, emekli olduğunuz kurumdan alacağınız maaş yazısı ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığınızın yattığı bankadan alacağınız hesap özetiniz de vize dosyanızda olmalıdır.

· Serbest meslek sahibi iseniz, Ticaret Sicil Gazeteniz, imza sirküleriniz, vergi levhanız, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgelerinizin fotokopisi Yeni Zelanda vize başvurusu için gereklidir.

· Ayrıca eğer ücretli çalışıyorsanız firmanın antetli kağıda yazılmış İngilizce iş veren yazısına ihtiyacınız vardır. (Örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanınızdan alabilirsiniz.)

· Size ve ailenize sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopilerini vize dosyanızda bulundurmalısınız.

· Eğer sponsorunuzun tapular üzerinden geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınmalıdır.

· Finansal durumunuzu gösteren belgeler

· En az 6 aylık hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap ekstresi

· Bankadan alacağınız, son hesap bakiyenizi gösteren yazı da mutlaka vize dosyanızda yer almalıdır.

· Ayrıca kredi kartlarınız ve ekkstreleri dosyanıza ekleyebilirsiniz.

· Yeni Zelanda da kalacağınız her ay için hesabınızda en az 1.000 yeni zelanda doları para bulunması gerekir.

· 2 adet vize fotoğrafı

Vize fotoğrafı çektirebileceğiniz fotoğrafçı için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.

Yeni Zelanda vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınızın son 6 ay içinde çekilmiş olup kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

Fotoğraf pasaport ölçülerinde olmalıdır. Arka yüzüne ad-soyadınızı yazmayı unutmayınız.

Arka fonu beyaz olmalı,

Baş fotoğrafın ortasında olmalı,

Cepheden çekilmiş olmalı,

Her iki kulak görünürken dişler görünmemelidir.

Alın açık olmalı,

Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

· Erkek adaylar için askerlik tescil veya terhis belgesi

· Rezervasyonlar

Konaklayacağınız yer ve uçuş planlarınızla ilgili detaylı bilgiler vize dosyanızda bulunmalıdır. (Konsolosluk vize başvurunuzu onayladıktan sonra uçak biletlerinizin aslını isteyebilir.)

· Davet ediliyorsanız,

Yeni Zelanda’da yaşayan ve oranın vatandaşı olan bir akrabanız, yakınınız veya arkadaşınız tarafından davet ediliyorsanız, bu kişi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış NZIS 1025 formunda belirtilen evraklar da vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyada bulunmalıdır. (NZIS formu için ICEP WORLD vize danışmanınız ile iletişime geçiniz.

· Öğrenci durum belgesi veya diplomanız

· Vize başvurusu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.