ONLINE BAŞVURU

Yeni Zelanda Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken Belgele

Not : Yeni Zelanda ya dil eğitimi amaçlı 3 aya kadar gidişlerde aşagıdaki belgeleri hazırlamak koşuluyla ziyaretçi vizesi başvurusu yapılmaktadır !!

· Yeni Zelanda’ya eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken pasaportunuzun, önceden alınmış pasaportlarınızın ve bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanızda bulundurmalısınız.

Pasaportunuzun dönüş tarihiden itibaren en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

· Yeni Zelanda öğrenci  vize başvuru ücreti 210 USD’dir. Bu tutar Amerikan Doları olarak vize başvurusu sırasında konsolosluğa elden ödenecektir.

· 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır. Velayetinizin sadece bir ebeveyninizdeyse bunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

· Öğrenciyseniz, öğrenci belgeniz, mezun olmuşsanız diplomanız, bunun yanında katılmış olduğunuz başka okullardan verilmiş sertifikalarınız var ise onlar da vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

· Ailenizin geçim kaynağına ilişkin,

· SGK işe giriş belgesi, son 3 aylık maaş bordroları;

· Kendi iş yeri ise, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü ve ticaret odası kaydı gibi belgelerin fotokopileri mutlaka vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

· Ayrıca ailenizin banka hesap dökümleri, son 6 aylık banka hesap hareketleri ve bankadaki mevduatınızı belgeler banka yazısı (banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış orijinal evrak belgelenmelidir.)

· Masraflarınız sizin tarafınızdan değil de aileden veya bir başka sponsorunuz olacak ise ;

‘ doldurulmuş ve imzalanmış Financial Undertaking for a student form ( form NZIS 1014 )

· Yeni Zelanda da 36 haftadan fazla eğitim amaçlı kalacak olanlar her yıl için en az 10.000 NZD Yeni Zelanda Doları para gösterebilmelidir banka hesaplarında !!

· 2 adet biyometrik vize fotoğrafı,

Yeni Zelanda vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olup pasaport ölçülerinde olmalıdır.

· Yeni Zelanda’da eğitim göreceğiniz okuldan gönderilen kabul mektubu ve faturanız da vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.Kabul mektubu bütün kurs bilgilerini içermelidir. Kalınacak yer ve diğer harcamalar ödendiyse okuldan önceden ödendiğine dair yazı

· Uçuş bilgileriniz ve oradaki konaklamanız ile ilgili tüm belgeler vize dosyanızda belirtilmelidir.

· Herhangi bir nüfus müdürlüğünden kolayca çıkarabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt örneği de gereklidir.

· Sabıka Kaydı

· Evliyseniz, evlilik cüzdanınızın fotokopisi

· 6 aydan uzun süreli eğitim amaçlı kalacak olanlardan yeni zelanda konsolosluğu bazı sağlık koşulları ve testleri yaptırmalarını isteyecektir. Detay bilgi için ICEPWORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz

· Vize başvurusu için doldurmanız gereken form ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından size teslim edilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Vize danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.