ONLINE BAŞVURU

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında

Yeni Zelanda bugün adını çok sık duymadığımız ülkelerden. Güney Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda başlıca iki büyük ada ve birçok küçük adadan oluşmaktadır.
Bir çok farklı dilde anlamları olan Yeni Zelanda Maorice Aotearoa olarak söylenip Uzun Beyaz Bulutların Ülkesi anlamına gelir. Ancak Yeni Zelanda’da %95,9luk bir dilim İngilizce konuşurken halkın yalnızca %4,2si Maorice konuşmaktadır.
Ülkenin ekvatorun güneyinde olması nedeniyle mevsimler bize göre terstir. Ocak ve Şubat yazın en sıcak aylarıyken Haziran ve Temmuz kışın en soğuk zamanlarıdır.
Milford Sound, Bay Adaları, Tongariro Ulusal Parkı, Wanaka Gölü, Abel Tasman Ulusal Parkı, Waitomo Mağaraları, Whanganui Nehri, Fiordland Ulusal Parkı, The Remarkables, Zealandia ve Auckland Savaş Müzesi Yeni Zelanda’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden sadece ilk akla gelenler…
Turistik açıdan saymakla bitmeyecek güzelliklere sahip Yeni Zelanda dil okulu ve yaz okulu imkanlarıyla dil eğitimi almak isteyenlere de unutamayacakları bir deneyimim kapısını açıyor.
Ayrıca Türk vatandaşlarından vize ücreti istemeyen Yeni Zelanda, maddi açıdan da gezi düşkünlerini zorlamıyor.
Bütün bunlar sizin de içinizi kıpır kıpır ettiyse, aşağıdaki linke tek bir tıkla Yeni Zelanda vize başvurusu için gereken belgeleri öğrenebilir, başvurunuzda size yardımcı olması için ICEP WORLD vize danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz. İyi yolculuklar!


Yeni Zelanda Vizesi

Yeni Zelanda’nın diğer ülkelere oranla kısmen daha kolay bir başvuru süreci vardır. Vizeyle ilgili gerekli olan detaylar www.vizebasvururehberi.com vize danışmanlarımız tarafından alacağınız profesyonel bir yardımla, size kolaylık sağlayacaktır.

Turist Vizesi:

Üç ay ya da daha kısa süreli bir eğitim almayı planlayan öğrenciler turist vizesi alır.

Öğrenci Vizesi:

Yeni Zelanda’da üç aydan daha fazla süreyle eğitim almayı planlayan öğrencilerin alması gereken bir vizedir. Bu süresi uzatılamayan bir vizedir.6 aydan daha fazla olan eğitim için ise uzatılabilen vize verilir. Alınan bu vizeyle, öğrencinin eğitim süresi devam ettikçe Yeni Zelanda’da kalma hakkı tanınır.

Randevu Alımı; www.vizebasvururehberi.com vize danışmanınız tarafından gerçekleştirilecektir. Başvuracak kişi ödemeyi elden konsolosluğa yapar.

Vize Başvuru Merkezleri:

Yeni Zelanda Büyükelçiliği
Kizkulesi Sokak No:11
Gaziosmanpaşa/Ankara
Tel (+90 312) 446 3333

Yeni Zelanda Başkonsolosluğu
İnönü Caddesi No:48/3
Taksim/İstanbul
Telefon: (+90 212)244 0272