ONLINE BAŞVURU

Malta Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

· Pasaport ve eğer varsa eski pasaportlarınız

Malta’ya ticari vize almak için önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopileri dosyanızda olmalıdır. Yeşil ya da gri pasaportunuz varsa Malta sizin için vize istemeyen ülkelerden biridir. Schengen vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

· Vize ücretleri

Ticari vize ücreti 60 euro + vize başvuru merkezine hizmet ücreti olarak ödenen 40 euro’dur. İstanbul için 30 euro hizmet ücreti alınmaktadır.

· İş ve çalışma belgeleri

· Ücretli çalışanlarda veya ayrılanlarda; Son 3 aya ait maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyasında bulunmalıdır.

· Ücretli çalışanların SGK işe giriş bildirgeleri ve SGK hizmet dökümleri son 3 aylık çalışılan işyerine ait güncel ticaret oda kaydı-sicil gazetesi kopyası-güncel vergi levhası ve imza sirküleri

· Emekli olanlarda; Emekli oldukları kurumdan alacakları maaş yazısı ( Emekli Sandığı, SGK, Bağkur ), ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığının yattığı bankadan alınacak hesap özeti. Son 3 aylık emekli maaş banka hesap dökümleri vize başvuru dosyasında olmalıdır.

· Serbest meslek sahibi olanlarda; Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, ,vergi levhası, ticaret odası ya da esnaf sicil  kayıt belgeleri fotokopileri Malta vize başvurusu için gereklidir.

· Çiftçiler için, çiftçilik belgesi gerekmektedir, ziraat odasından onaylı olması gerekiyor.

· Memurlar için talep edilen vize suresi boyunca izinli olduğunu belirtir resmi izin yazısı

· Firmanın antetli kağıdına yazılmış işveren yazısı vize dosyanıza eklenmelidir. (örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz. )

· Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci işlerinden onaylı güncel öğrenci belgesi eklenmelidir.

· Başvuru yapacak kişi yabancı uyruklu ise Türkiye’deki oturma ve var ise çalışma izni dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır

· Size, ailenize ve size sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopileri de vize başvuru dosyanızda olmalıdır.

· Not: Eğer tapular üzerinden kira geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınmalıdır.

· Finansal durumunuzu gösteren banka ve hesap destekleyici belgeler

· En az 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümleri

· Bankadan alınan, son hesap bakiyesini gösteren resmi yazı.
 (Örnek banka mektubu ve yazı formatı için ICEP WORLD vize danışmanlıktan bilgi alınız.)

önemli hatırlatma !! Bankadan alınacak banka yazısı ve hesap dokümleriniz vize başvurusu yapacağınız tarih itibariyle en gec 2 gün öncesinden alınmış olması gerekmektedir. )

· Nüfus cüzdanı fotokopisi

· 2 adet vize fotoğrafı

Malta vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınızın son 6 ay içinde çekilmiş olup, kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

3.5cm X 4.5cm ölçülerinde olmalı,

Baş ölçüsü yaklaşık 30mm olmalı, fotoğrafta alnın bitiş noktasından çenenin en alt noktasına kadar görünmelidir.

Net ve kaliteli çekilmiş olmalı (Malta Konsolosluğu vize başvurusu için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

Arka fonu beyaz olmalı,

Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

Cephede çekilmiş olmalı,

Her iki kulak görünürken dişler görünmemelidir.

Alın açık olmalı,

Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

· Rezervasyonlar

Seyahat sürenizi kapsayan otel rezervasyon onayı, Malta’da bir aile yanında kalacaksanız, Malta Konsolosluğu tarafından uygun görülen formatta noter onaylı bir davet mektubu, davet eden kişiye ait pasaport kopyası vize dosyanızda bulunmalıdır. (Örnek davet mektubu ve yazı formatı için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.)

· Uçuş bilgileri

Onaylı uçak biletlerinizi vize başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

· Seyahat Sağlık Sigortası

En az 30.000 euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli yurt dışı sağlık sigortanızın vize başvuru merkezinde kabul edilmesi için İMZALI ve KAŞELİ olması gerekmektedir. (Seyahat sağlık sigortanızın gideceğiniz tarihten bir gün önce başlaması ve döneceğiniz tarihten 15 gün  sonra bitmesi gerekmektedir.)

· Malta dışında birden fazla Schengen ülkesine seyahat edecekseniz,

Seyahat edeceğiniz ülkeleri ve seyahat planlarınızı detaylarıyla gösteren belgeleriniz vize dosyanızda bulunmalıdır.

· Davetiye,

Malta’dan sizi davet eden firmanın, orada olacak toplantı, fuar vb. organizasyonlara katılacağınızı gösteren belgeleri içeren ve kalacağınız tarih aralıklarını belirten bir davetiye yazması ve bu davetiyenin davetiyeyi imzalayan kişinin kimlik fotokopisiyle vize dosyanızda bulunması gereklidir. ( Mektup örnekleri ve içeriği ile ilgili ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçebilirsiniz.)

· Türk vatandaşı değilseniz,

En az 3 ay geçerli oturma izni belgeniz vize dosyanızda olmalıdır.

· Vize başvurusu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.