ONLINE BAŞVURU

Malta Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Not: Yeşil ya da gri pasaport sahipleri için Malta vize istemeyen ülkeler kategorisindedir. 12 haftaya kadar dil okulu amaçlı gidişlerde Schengen vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur!

· Malta’ya eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken pasaportunuzun, önceden alınmış pasaportlarınızın ve bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanızda bulundurmalısınız.

· Malta vize başvuru ücreti 60 Euro ve vize başvurusu yaptığınız merkeze hizmet ücreti olarak ödediğiniz 40 Euro’dur.

· 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır. Velayetinizin sadece bir ebeveyninizdeyse bunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

· Öğrenciyseniz, öğrenci belgeniz, mezun olmuşsanız diplomanız, bunun yanında katılmış olduğunuz başka okullardan verilmiş sertifikalarınız var ise onlar da vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

Not : 25 yaşına kadar öğrenciler vize başvurusu ücreti olan 60 EURO ödememektedir.

· Ailenizin geçim kaynağına ilişkin,

· SGK işe giriş belgesi, son 3 aylık maaş bordroları;

· Kendi iş yeri ise, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü ve ticaret odası kaydı gibi belgelerin fotokopileri mutlaka vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

· Ayrıca ailenizin banka hesap dökümleri, son 6 aylık banka hesap hareketleri ve bankadaki mevduatınızı belgeler banka yazısı (banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış orijinal evrak belgelenmelidir.)

önemli hatırlatma !! Bankadan alınacak banka yazısı ve hesap dokümleriniz vize başvurusu yapacağınız tarih itibariyle en gec 2 gün öncesinden alınmış olması gerekmektedir. )

· 2 adet biyometrik vize fotoğrafı,

Vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı,

3,5 cm X 4,5 cm ölçülerinde çekilip, kesilmiş ya da yapıştırılmış olmamalı,

Net ve kaliteli bir çekim olmalı, (şipşak tarzı çekimler Schengen vize başvurusunda kabul edilmez.)

Baş fotoğrafın ortasında olmalı,

Fotoğraf cepheden çekilmiş olmalı,

Her iki kulak görünmeli; ancak dişler görünmemelidir.

Alın açık olmalı,

Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalı,

Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun adı OLMAMALIDIR.

· Malta’da eğitim göreceğiniz okuldan gönderilen kabul mektubu ve faturanız da vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.

· Uçuş bilgileriniz ve oradaki konaklamanız ile ilgili tüm belgeler vize dosyanızda belirtilmelidir.

· Sağlık sigortanız 30.000 Euro teminatlı olup bütün Schengen ülkelerinde geçerli olmalı, gideceğiniz günden bir gün önce başlayıp döneceğiniz tarih itibariyle 15 gün sonrayı kapsayacak şekilde olmalıdır ) Ayrıca sigortanızın firmanın antetli kağıdına basılmış, imzalı ve kaşeli olduğunu kontrol ediniz. Aksi takdirde vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmeyecektir.

· Herhangi bir nüfus müdürlüğünden kolayca çıkarabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt örneği de gereklidir.

· Belirli bir geliriniz yok ise, sizi destekleyen birinci dereceden yakınızın gelirlerine bakılacaktır. Ayrıca sizi destekleyecek olan birinci dereceden yakınınızın bunu temin eden ıslak imzalı MUVAFFAKATNAME formu doldurulmalıdır . Malta vize başvurusu için gereklidir. (muvaffakatname  örneği için gerekli bilgiyi ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz.)

· Evliyseniz, evlilik cüzdanınızın fotokopisi

· Nüfus Cüzdanı fotokopisi

· Okul ödemesinin yapıldığına dair makbuz

· Türk Vatandaşı olmayanlar için dönüş tarihi itibariyle 3 ay geçerli oturma izni

· Vize başvurusu için doldurmanız gereken form ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından size teslim edilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Vize danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.