ONLINE BAŞVURU

Malta Vizesi Hakkında


Malta Sicilya’nın güneyinde, Orta Akdeniz’de yer alan bir adalar devletidir. 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Takımadaların en büyüğü Malta’dır ve 237 km² yüzölçümüne sahiptir.1964 yılında bağımsızlığını ilan edip, 1965’te Avrupa Konseyine üye olmuştur.

137 km genişliğinde kıyılara sahiptir ve bu kıyılarda oldukça güzel kumsalları vardır. Hiç dağ ve akarsu bulunmamasının yanı sıra, adada, teraslanmış alanlar ve tepecikler bulunmaktadır. Malta’da kışın ılık bir iklim yaşanırken, yazlar ise oldukça sıcak geçer. Eylül ve Nisan arasında yağışlar görülür. Ekonomik açıdan rahat bir ülkedir, nüfusun yoğun olmaması halkının refah içinde yaşamasına sebep olur. Turizm ve ülkede bulunan 50’den fazla dil okulunun ekonomiye katkısı oldukça fazladır.

Malta Vize Danışmanlık


Malta Schengen ülkelerinden biridir, ve vize başvuru aşaması diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi hazırlık gerektiren bir süreçtir. Bordo(normal) pasaporta vize uygulaması yapılmaktadır. Yeşil, Gri(hizmet) ve Kırmızı(diplomatik) pasaportlar için vize istenmemektedir.

Yeşil pasaport hariç (eğitimin 3 aydan az olması suretiyle) tüm pasaportlar için vize istenir.

Eğitim Vizesi:

Yurtdışı dil eğitim için en kolay vize alınabilen ülke Malta’dır. Malta için vize başvuruları Malta vize başvuru merkezlerine kişi tarafından şahsen götürülür.

Turist Vizesi:

Gidilecek süre kadar turist vizesi verilir. Çok giriş çıkışlıdır, diğer Schengen ülkelerini de bu süre içerisinde gezme imkanınız olur.

Randevu: Kısa süreli vizelerde randevu alınmamaktadır.

Vize Ücretleri:

100 EURO- Başvuru merkezine nakit ödenir.

Vize Başvuru Merkezleri:
Ankara: Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No:154 Çankaya-Ankara
Tel: +90-212 373 58 03
İstanbul: Cumhuriyet Cad. No. 193 Harbiye-Istanbul
Tel: +90-212 373 58 03
İzmir: Kültür Mah. 1375 Sok. No 25/E Alsanca-IZMIR
Tel: +90-212 373 58 03
Başvuru yapılabilecek diğer şehirler için www.vizebasvururehberi.com vize danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.