ONLINE BAŞVURU

Kanada Turistik Amaçlı Ziyaret Vizesi

NOT: Kanada’ya turist vizesi almak için gerekli evrakların listesi aşağıda verilmiş olup güncel tutulmaktadır.

Bu belgeler eksik olduğu takdirde vize başvurunuz kabul edilmez. Dosyanızda, hazırladığınız belgelerin İngilizce çevirileri de bulunmalıdır.

Tercümeler ve sorularınız için lütfen ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçin.

· Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

Kanada vize başvurusu yaparken önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopileri dosyanızda bulunmalıdır.

· Vize ücretleri

Kanada vize başvuru ücreti,

· Tek giriş 100 CAD,

· Çoklu giriş 100 CAD,

Olarak Kanada Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Bu ücreti herhangi bir Garanti Bankası şubesine yatırabilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi Kanada doları cinsinden bankaya yatırdıktan sonra dekont aslını ICEP WORLD vize danışmanınıza teslim ediniz. Asagıdaki hesap numarasi na ödeme yapılmalıdır.

Kanada Konsolosluğu Hesap Bilgileri: Garanti Bankası Çankaya/Ankara Şubesi CAD Hesap No: 181 - 9091287

IBAN No: TR35 0006 2000 1810 0009 0912 87

· İş durumunuzu gösteren belgeler

· İş yerinizden alacağınız maaşınızın, iş tanımınızın, çalışma sürenizin belirtildiği bir dilekçe ile güncel maaş bordrolarınız ve iş yerinizden alacağınız vize süreniz boyunca izinli olduğunuzu gösteren dilekçe Kanada vize başvurusu dosyanızda olmalıdır. (Örnek dilekçe için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.

· İş yeri sahibiyseniz, vergi levhanız, ticaret sicil gazeteniz, ticaret odası kaydınız, gelirinizi gösteren sözleşme gibi belgeler vize dosyanıza eklenmelidir.

· Emekliyseniz, emekli maaş banka cüzdanınız ve birikimlerinizle ilgili belgeler,

· Öğrenciyseniz, öğrenci işlerinden orada okumakta olduğunuzu gösteren, bölümünüzü, okul numaranızı, eğitim yılınızı belirten belge ve güncel transkript de vize dosyanızda bulunmalıdır.

· Kanada’da kaldığınız süre boyunca masraflarınızın karşılanacağını gösteren belgeler

· Son 6 aylık banka hesap dökümleriniz ve hesap cüzdanlarınız,

· Var ise, sahip olduğunuz diğer gelirleri ve tapu, araç ruhsatı gibi varlıklarınızı gösteren belgeler de vize dosyanızda olmalıdır.

· Tüm aile bireylerinizi gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği

· Adli sicil kaydı

· Eğer evli iseniz,

Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri, varsa eşinize ait maaş bordrosu, aile bireylerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinin fotokopileri vize dosyanızda bulunmalıdır.

· 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

Fotoğrafçınıza, fotoğrafın Kanada vize başvurusu için gerektiğini hatırlatmayı unutmayınız, fotoğrafı aldıktan sonra, aşağıdaki kriterlere uyup uymadığını kendiniz de kontrol ediniz. (Vize fotoğrafı çektirebileceğiniz fotoğrafçı için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçin.)

· Kanada vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınızın son 6 ay içinde çekilmiş olup, kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

· 3.5cm X 4.5cm ölçülerinde olmalı,

· Net ve kaliteli çekilmiş olmalıdır. (Kanada Konsolosluğu vize başvurusu için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

· Arka fonu beyaz olmalı,

· Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

· Cepheden çekilmiş olmalı,

· Her iki kulak görünürken dişler görünmemelidir.

· Alın açık olmalı,

· Şapka, güneş gözlüğü ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

· Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

· Erkek adaylar için askerlik tescil ya da terhis belgesi

· Davet ediliyorsanız,

Kanada’dan sizi davet eden kişinin yazacağı davet mektubu ve bu kişiye ait gelirini ve Kanada’daki yasal durumunu belgeleyen evraklar, pasaport fotokopisi, maaş bordroları, çalışma durumunu destekleyen evraklar ve benzerleri vize başvurusu dosyanızda bulunmalıdır.

· Davet eden kişi ya da kişiler ailenizden ise akrabalık durumunuzu belgeleyen nüfus kayıt örneği, doğum sertifikası vb. evraklar Kanada vize başvurusu için gereklidir.

· Rezervasyonlar

Uçak ve otel rezervasyonlarınızı ayrıntılı bir şekilde gösteren belgeleri de vize dosyanıza eklemelisiniz.

· 18 yaş altındaysanız,

Tek başınıza yurt dışına çıkabileceğinizi gösteren anne VE babanızın noterden ortak çıkaracakları muvaffakatname, vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz, anne babanızın ve sizin kimlik fotokopileriniz vize başvuru dosyanızda olmalıdır.

· Eğer öğrenciyseniz,

Öğrenci kayıt mektubunuzu ve yeni tarihli not dökümünüzü (transkript) aslı ve fotokopisi olacak şekilde iki nüsha olarak vize başvuru dosyanıza ekleyiniz.

· Vize başvurusu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Önemli Notlar:

· Kanada’ya vize alabilmek için yukarıda belirtilen tüm belgelerinizin tam olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sizden bazı ek belgeler de istenebileceğini lütfen unutmayın.

· Kanada vize başvurusu için işlemler bir iki hafta almaktadır ve bu işlemler sırasında sizinle görüşme yapacak yetkililer için en önemli noktalardan birisi de sağlık durumunuzun iyi olmasıdır.

· Yetkilileri ayrıca şu konularda ikna etmelisiniz,

· Neden Kanada’yı ziyaret etmek istiyorsunuz?

· Kanada’daki harcamalarınızı karşılayabilirsiniz,

· Ve, talep ettiğiniz vize süresinin sonunda ülkenize döneceksiniz, burada olmanızı gerektiren nedenler.

· Vize yetkililerini, buraya geri döneceğiniz, burada sorumluluklarınız ve bırakmayı istemediğiniz bir yaşamınız olduğu konusunda ikna etmelisiniz.