ONLINE BAŞVURU

İsveç Vizesi Hakkında Genel Bilgi

İSVEÇ
İsveç, Kuzey Avrupa’daki İskandinavya yarım adasında yer almaktadır. Norveç ve Finlandiya ile sınır komşusu olan İsveç aynı zamanda Örosund Köprüsü ile Danimarka’ya bağlanmaktadır. Ülkenin toplam nüfusu 9,2 milyon olduğundan km2 başına düşen insan sayısı yaklaşık 20dir.
Ortaçağ’dan beri bağımsız ve tek bir ülke olan İsveç, barış politikasını yüzyıllardır başarıyla korumakta, 1814 yılından beri savaşlarda tarafsız kalmaktadır.  İsveç’in Başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük kenti olan Stockholm’dür.
Milli Marşları “Sen kadim, sen özgür” olan İsveç’in sloganı “İsveç için – her zaman!” dır.
Stockholm, Gothenburg, Malmö, Öland, Skovde, Gotland, Bromolla, Helsingborg, Eskilstuna, Uppsala, Kiruna, Vaxjo ve Lund İsveç’e gidecek olursanız görmeden geçmemeniz gereken yerler.
İsveç bu güzel turistik mekanların yanında dil okulu ve yaz okulu fırsatlarıyla öğrencilere de kapılarını açıyor.
İsveç Schengen ülkelerinden olduğundan yeşil ve gri pasaportlulara vize istememekle birlikte bordo pasaportlular için vize ücreti 225 TL’dir. Vize başvurusu için gereken belgelerin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İyi yolculuklar!


İsveç Vizesi


Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir.
İsveç için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi ICEP WORLD tarafından yapılacaktır.
Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır.
Daha önce Schengen vizesi almamış olan ve TC uyruklu olmayan vatandaşların biometrik fotoğraf çekimi için elçiliğe gitmeleri gerekmektedir.

Vize ücretleri ve vize danışmanlık hakkında ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Turist Vizesi:

İsveç’a turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.