ONLINE BAŞVURU

İspanya Vizesi Hakkında

İspanya Avrupa’nın güneybatısındaki İber Yarımadası’nda yer alan bir Akdeniz ülkesidir. Bugün en çok boğa güreşleriyle tanıdığımız İspanya Krallığı anayasal monarşi ile yönetilmektedir ve sloganı “Daha ileriye!”dir.  Fransa’dan sonra Batı Avrupa’nın en büyük ülkesi ve İsviçre’den sonra en yüksek ülkesi olan İspanya’nın Atlantik Okyanusu ve Cebelitarık Boğazı’na kıyısı vardır.
La Sagrada Familia, El Hamra Sarayı, Madrid  Kraliyet Sarayı, Prado Müzesi, Park Güell, Gothic Quarter, Costa del Sol, Kurtuba Camii ve Plaza Mayor İspanya’ya gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında sayılabilecek olanlardır. 
İspanya ayrıca çok sayıda dil okulu ve yaz okulu imkanıyla öğrencilere de hem dil öğrenmenin hem de böylesine güzel bir ülkeyi gezmenin fırsatını sunuyor.
Schengen ülkesi olduğundan yeşil ve gri pasaportlulardan vize istemeyen İspanya’nın bordo pasaportlulardan vize başvurusu için istedikleri belgeleri aşağıdaki linke tek bir tık ile öğrenebilirsiniz. İyi yolculuklar!


Halkın %96'si resmi olarak Katoliktir, %2.5 İslam , %1’lik kısmı ise Yahudidir.

Ülkenin ekonomisi Dünya Bankası’nın verilerine göre dünyanın en büyük 8. ekonomisi olarak gösteriliyor. Ispanya 1999 yılında Avrupa Birliği’nin para birimi olan Euro’ya geçmiştir.

Ispanya’da çeşitli iklim türleri gözlemlenir; Atlatik iklimi, Akdeniz Iklimi, Subtropikal Iklimi, Dağ Iklimi gibi bir çok iklimi farklı bölgelerde gözlemlemek mümkündür.

Ispanya Vizesi:

Ispanya için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi www.vizebasvururehberi.com vize danışmanınız tarafından yapılacaktır.

Vize dilekçe örneği için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Vizesi:

Ispanya’ya eğitim görmek, ispanya vize almak, formasyon almak ya da araştırma yapmak sebebiyle gidecek olan vatandaşlara ülkede ikamet şansı tanır.

Turist Vizesi:

Ispanya’ya turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.

İSPANYA KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ
 Abdullah Cevdet Sok. No: 8, Çankaya, Ankara
+90 312 438 0392