ONLINE BAŞVURU

İngiltere Turistik Amaçlı Ziyaret Vizesi

· Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

İngiltere vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopisi bulunmalıdır.

· Vize ücretleri

İngiltere vize ücreti 141 USD karşılığı yaklaşık  tutar TL’dir Bu ücreti ödemek için İngiltere vize başvuru formunuz doldurulurken online kredi kart bilgilerinizin alınması gerekmektedir.

· Size, ailenize ve/veya size sponsor olacak kişiye ait iş ve çalışma belgeleri

· Ücretli çalışanlarda veya ayrılanlarda; Son 3 aya ait maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyasında bulunmalıdır.

· Ücretli çalışanların SGK işe giriş bildirgeleri ve SGK hizmet dökümleri son 3 aylık çalışılan işyerine ait güncel ticaret oda kaydı-sicil gazetesi kopyası-güncel vergi levhası ve imza sirküleri

· Emekli olanlarda; Emekli oldukları kurumdan alacakları maaş yazısı ( Emekli Sandığı, SGK, Bağkur ), ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığının yattığı bankadan alınacak hesap özeti. Son 3 aylık emekli maaş banka hesap dökümleri vize başvurusu dosyasında olmalıdır.

· Serbest meslek sahibi olanlarda; Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası, ticaret odası ya da esnaf sicil  kayıt belgeleri fotokopileri İngiltere vize başvurusu için gereklidir.

· Çiftçiler için, çiftçilik belgesi gerekmektedir, ziraat odasından onaylı olması gerekiyor.

· Memurlar için talep edilen vize suresi boyunca izinli olduğunu belirtir resmi izin yazısı

· Firmanın antetli kağıdına yazılmış işveren yazısı vize dosyanıza eklenmelidir. (örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz. )

· Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci işlerinden onaylı güncel öğrenci belgesi eklenmelidir.

· Başvuru yapacak kişi yabancı uyruklu ise Türkiye’deki oturma ve var ise çalışma izni dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır

· Size, ailenize ve size sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopileri de vize başvuru dosyanızda olmalıdır.

· Not: Eğer tapular üzerinden kira geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınmalıdır.

· Maddi durumunuzu gösterir banka hesap detayları

· a) En az 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümleri

· b) Bankadan alınan, son hesap bakiyesini gösteren resmi yazı.
 (Örnek banka mektubu ve yazı formatı için ICEP WORLD vize danışmanlıktan bilgi alınız.)

· Tüm aile üyelerini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu belgeyi herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilirsiniz. Eğer evli iseniz; hem şu andaki aile bireylerinizi hem de ayrıca evlenmeden önceki aile bireylerinizi gösteren iki ayrı nüfus kayıt örneğini vize dosyanıza eklemelisiniz. (Bu belgelerin İngilizce tercümeleri gerekmektedir. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.)

· Eğer evli iseniz,

Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri, eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu, aile bireylerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinin fotokopileri vize dosyanızda bulunmalıdır.

· 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

Fotoğrafçınıza, fotoğrafın İngiltere vize başvurusu için gerektiğini söylemeyi lütfen unutmayınız.

· Fotoğrafın İngiltere vize başvurusunda kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilip, kesilmiş ya da yapıştırılmamış olması gerekmektedir.

· 3.5cm X 4.5cm ölçülerinde olmalı

· Net ve kaliteli çekilmiş olmalı (İngiliz konsolosluğu vize başvurusu için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

· Arka fonu beyaz olmalı,

· Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

· Cepheden çekilmeli,

· Her iki kulak görünürken, dişler gözükmemelidir.

· Alın açık olmalı,

· Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

· Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı olmamalıdır.

· Erkek adaylar için askerlik terhis veya tescil belgesi

İngilizce çevirisinin yapılmış olması gerekmektedir. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.

· 18 yaş altı vize başvuruları için muvaffakatname

18 yaş altındaki başvuru sahibinin tek başına yurtdışına gidebileceğini gösteren ve anne VE babanın ortak olarak noterden çıkartabileceği bir belgedir.  Bu belgenin İngilizce çevirisinin yapılmış olması gerekmektedir. Tercümeler için ICEP World vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.

· Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız

· Davet eden kişiden davet mektubunuz

Davetiye mektubu içeriği ver formatı ile ilgili ICEP WORLD vize danışmanınıza başvurun.

· İngiltere’den  davet eden kişinin Birleşik Krallık’taki yasal kalma iznini gösterir belgeler, maddi imkanları ve uygun konaklama imkanlarını gösterir belgelerin ve elektrik, su, gaz benzeri faturalarının aslı + fotokopileri vize dosyanızda olmalıdır

· İngiltere vize formu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.