ONLINE BAŞVURU

İngiltere Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

· Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

İngiltere vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopisi bulunmalıdır.

· Vize ücretleri

İngiltere vize ücreti 141 USD karşılığı yaklaşık tutar TL’dir Bu ücreti ödemek için İngiltere vize başvurusu için form doldurulurken online kredi kart bilgilerinizin alınması gerekmektedir.

· Size, ailenize ve/veya size sponsor olacak kişiye ait iş ve çalışma belgeleri

· Ücretli çalışanlarda veya ayrılanlarda; Son 3 aya ait maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyasında bulunmalıdır.

· Ücretli çalışanların SGK işe giriş bildirgeleri ve SGK hizmet dökümleri son 3 aylık çalışılan işyerine ait güncel ticaret oda kaydı-sicil gazetesi kopyası-güncel vergi levhası ve imza sirküleri

· Emekli olanlarda; Emekli oldukları kurumdan alacakları maaş yazısı ( Emekli Sandığı, SGK, Bağkur ), ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığının yattığı bankadan alınacak hesap özeti. Son 3 aylık emekli maaş banka hesap dökümleri vize başvuru dosyasında olmalıdır.

· Serbest meslek sahibi olanlarda; Ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, ,vergi levhası, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgeleri fotokopileri İngiltere vize başvurusu için gereklidir.

· Çiftçiler için, çiftçilik belgesi gerekmektedir, ziraat odasından onaylı olması gerekiyor.

· Memurlar için talep edilen vize suresi boyunca izinli olduğunu belirtir resmi izin yazısı

· Firmanın antetli kağıdına yazılmış işveren yazısı vize dosyanıza eklenmelidir. (örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz. )

· Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci işlerinden onaylı güncel öğrenci belgesi eklenmelidir.

· Başvuru yapacak kişi yabancı uyruklu ise Türkiye’deki oturma ve var ise çalışma izni dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır

· Size, ailenize ve size sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopileri de vize başvuru dosyanızda olmalıdır.

· Not: Eğer tapular üzerinden kira geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınmalıdır.

· Maddi durumunuzu gösterir banka hesap detayları

· a) En az 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap dökümleri

· b) Bankadan alınan, son hesap bakiyesini gösteren resmi yazı.
 (Örnek banka mektubu ve yazı formatı için ICEP WORLD vize danışmanlıktan bilgi alınız.)

· Tüm aile üyelerini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği

Bu belgeyi herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilirsiniz. Eğer evli iseniz; hem şu andaki aile bireylerinizi hem de ayrıca evlenmeden önceki aile bireylerinizi gösteren iki ayrı nüfus kayıt örneğini vize dosyanıza eklemelisiniz. (Bu belgelerin İngilizce tercümeleri gerekmektedir. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.)

· Eğer evli iseniz,

Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri, eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu, aile bireylerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinin fotokopileri vize dosyanızda bulunmalıdır. İngilizce çevirisinin yapılmış olması gerekmektedir. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.

· 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

· Fotoğrafın İngiltere vize başvurusunda kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilip, kesilmiş ya da yapıştırılmamış olması gerekmektedir.

· 3.5cm X 4.5cm ölçülerinde olmalı

· Net ve kaliteli çekilmiş olmalı (İngiliz konsolosluğu vize başvurusu için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

· Arka fonu beyaz olmalı,

· Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

· Cepheden çekilmeli,

· Her iki kulak görünürken, dişler gözükmemelidir.

· Alın açık olmalı,

· Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

· Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı olmamalıdır.

· Uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız

· Erkek adaylar için askerlik terhis veya tescil belgesi

İngilizce çevirisinin yapılmış olması gerekmektedir. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçiniz.

· Davet eden firmadan davet mektubunuz veya fuar katılım belgesi vb..

Davetiye; Adınız, Soyadınız, çalıştığınız firma hakkında bilgi ve görevinizi, sizi davet eden firma veya organizasyonun adı ve eksiksiz adres bilgileri, yapacağınız seyahatin amacı ve uçuş, gidiş ve dönüş tarihleriniz, konaklama vb. giderlerinizin karşılanacağına dair belge davetiyede yer almalıdır. (Gerekli bilgileri ICEP WORLD vize danışmanlıktan edinebilirsiniz.)

· İngiltere vize formu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.