ONLINE BAŞVURU

İngiltere Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

NOT: Vize başvurusu için gerekli belgelerin asılları ve İngilizce çevirileri vize dosyanızda bulunmalıdır. Tercümeler için ICEP WORLD vize danışmalık ile iletişime geçiniz.

· İngiltere’ye eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken pasaportunuzun, önceden alınmış pasaportlarınızın ve bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanızda bulundurmalısınız.

· Vize Ücretleri 

· İngiltere vize başvuru ücreti student visitor (6 aya kadar 141 USD’dir) . (extended visa 11 ay süreli eğitim vizesi için bu ücret 255 USD ve Tier -4 Genel Öğrenci vizesi  için 527 USD olmaktadır.)

· 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır. Velayetinizin sadece bir ebeveyninizdeyse bunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

· Öğrenciyseniz, öğrenci belgeniz, mezun olmuşsanız diplomanız, bunun yanında katılmış olduğunuz başka okullardan verilmiş sertifikalarınız var ise onlar da vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

· Ailenizin geçim kaynağına ilişkin,

· SGK işe giriş belgesi, son 3 aylık maaş bordroları;

· kendi iş yeri ise, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü ve ticaret odası kaydı gibi belgelerin fotokopileri mutlaka vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

· Ayrıca sizin veya aileniz size sponsor olacak ise , ailenizin banka hesap dökümleri, son 3 aylık banka hesap hareketleri ve bankadaki mevduatınızı belgeler banka yazısı (banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış orijinal evrak belgelenmelidir.)

· 2 adet biyometrik vize fotoğrafı,

· Vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı,

· 3,5 cm X 4,5 cm ölçülerinde çekilip, kesilmiş ya da yapıştırılmış olmamalı,

· Net ve kaliteli bir çekim olmalı, (şipşak tarzı çekimler vize başvurusunda kabul edilmez.)

· Baş fotoğrafın ortasında olmalı,

· Fotoğraf cepheden çekilmiş olmalı,

· Her iki kulak görünmeli; ancak dişler görünmemelidir.

· Alın açık olmalı,

· Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalı,

· Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun adı OLMAMALIDIR.

· İngiltere’de eğitim göreceğiniz okuldan gönderilen kabul mektubu ve faturanız da vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.

· Konaklamanız ile ilgili  bilgiler vize dosyanızda belirtilmelidir. 18 yaş altı yaz okulu başvurularında okul Kabul mektubunda mutlaka konaklama bilgileri belirtilmelidir.

· Herhangi bir nüfus müdürlüğünden kolayca çıkarabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt örneği de gereklidir.

· Belirli bir geliriniz yok ise, sizi destekleyen birinci dereceden yakınızın gelirlerine bakılacaktır. Ayrıca sizi destekleyecek olan birinci dereceden yakınınızın bunu temin eden ıslak imzalı dilekçesi de İngiltere vize başvurusu için gereklidir. (Vize dilekçe örneği için gerekli bilgiyi ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz.)

· Vize başvurusu için doldurmanız gereken form ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından size teslim edilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

Vize danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.