ONLINE BAŞVURU

Hollanda Vizesi Hakkında

HOLLANDA
Hollanda, aslında küçük yüzölçümü olan bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen yaşam koşulları kendisinden kat kat büyük ülkelerle kıyaslanamayacak kadar iyi. Milli sloganı “Tahammül edeceğim.” Olan Hollanda bir çok uluslar arası barış örgütüne üye olmanın yanında kendi ülkesinde de alışılmamış ve başka ülkelerde kötü karşılanan şeylere karşı son derece hoş görülüdür.
Meşruti Monarşi ile yönetilen ve nüfus yoğunluğu çok fazla olan Hollanda’nın Rotterdam kenti Avrupa’nın en büyük limanlarından biri kabul edilmektedir.  Ülke, sosyal hakları dışında laleleri, peynirleri, yel değirmenleri, bisikletleri ve Holştayn adı verilen inekleri ile ünlüdür.
Van Gogh Müzesi, Anne Frank’in Evi, Rijksmuseum Amsterdam, Vondelpark, Keukenhof, Madurodam, Natura Artis Magistra ve Begijnhof Hollanda’ya uğrarsanız mutlaka görmeniz gereken yerlerden.
Ayrıca Hollanda, öğrenciler için de dil okulu ve yaz okulu imkanlarıyla her yaştan insana kapılarını açıyor.
Sadece 227 TL olan Hollanda vize başvuru ücreti ve yeşil ile gri pasaportlulardan vize istenmemesi de Hollanda’yı seyahat için cazip kılan nedenlerden.
ICEP WORLD vize danışmanlık ve vize başvurusu için gereken evraklara erişmek için aşağıdaki linke tek bir tık yeterlidir. İyi eğlenceler!


Hollanda Vizesi ve Hollanda vize ücreti


Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir.
Hollanda için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi ICEP WORLD tarafından yapılacaktır.
Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır.
Kişi başvurusunu kendisini yapmak zorunda değildir, dosyalar bir temsilci aracılığıyla VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılabilir. Hollanda vize ücreti ile ilgili ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Turist Vizesi:

Hollanda’da turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.