ONLINE BAŞVURU

Fransa Turistik Amaçlı Ziyaret Vizesi

Not: Yeşil ve gri pasaport sahipleri için Fransa vize istemeyen ülkeler kategorisindedir. Schengen vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur!

· Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

Önceden alınmış tüm vizelerinizin fotokopilerini Fransa vize başvurusu formunuzda bulundurmanız gerekmektedir. Yeşil ya da gri pasaportunuz varsa Fransa sizden vize istemeyen ülkeler kategorisine girmektedir. Schengen vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

· Vize ücretleri

Fransa vize ücreti 60 euro + vize başvuru merkezine servis ücreti olarak verilen 24.5 eurodur. Vize başvurusu için belirlenmiş miktarı ELDEN ödemeniz gerekmektedir.

· Size, ailenize, çalıştığınız işyerine ve/veya size sponsor olacak kişiye/kuruma ait, iş ve çalışma belgeleri

· Ücretli çalışan veya ayrılmışsanız, son 3 aya ait maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize dosyasına eklenmelidir.

· Ücretli çalışıyorsanız SGK işe giriş belgeniz ve SGK hizmet dökümünüz, çalıştığınız iş yerine ait son 3 aylık vergi levhası, ticari sicil gazetesi kopyası ve imza sirküleri de Fransa vize başvurusunda gereklidir.

· Emekli iseniz, emekli olduğunuz kurumdan alacağınız maaş yazısı ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığınızın yattığı bankadan alınacak hesap özeti. Son üç aylık emekli maaşınızın banka hesap dökümleri.

· Serbest meslek sahibi iseniz, Ticaret sicil gazeteniz, imza sirküleri, vergi levhanız, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgelerinizin fotokopileri vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

· Çiftçiyseniz, ziraat odasından onaylı çiftçilik belgeniz olması gerekmektedir.

· Memur iseniz, Fransa’ya vize alabilmek için talep ettiğiniz vize süresi boyunca izinli olduğunuzu belirten resmi izin yazısına ihtiyacınız var.

· Firmanın antetli kağıdına yazılmış işveren yazısı da vize dosyanızda olmalıdır. (Örnek işveren yazısı için ICEP WORLD vize danışmanlıkla iletişime geçin.)

· Öğrenciyseniz, öğrenci işlerinden onaylı güncel öğrenci belgesi gerekmektedir.

· Yabancı uyrukluysanız, Türkiye’deki oturma ve var ise çalışma izniniz dönüş tarihinizden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır.

· Size ve ailenize sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopileri vize dosyanızda olmalıdır.

· Eğer sponsorunuzun tapular üzerinden kira geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınıp vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanıza eklenmelidir.

· Maddi durumunuzu gösterir banka hesap detayları

· En az 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap ekstresi

· Bankadan alacağınız, son hesap bakiyenizi gösteren yazı da mutlaka vize dosyanızda yer almalıdır.

(Örnek banka mektubu ve yazı formatı için ICEP WORLD vize danışmanlıktan bilgi alınız.)

5. Nüfus cüzdanı fotokopisi

6. 2 adet son 3 ay içinde çekilmiş vize fotoğrafı

Vize fotoğrafı çektirebileceğiniz fotoğrafçı için ICEP WORLD vize danışmanlık ile iletişime geçiniz.

· Fransa vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 3 ay içinde çekilmiş olup kesilmiş ya da yapıştırılmış olmamalı.

· 4cm X 5cm ölçülerinde olmalı

· Baş ölçüsü yaklaşık 30 mm olmalı ve fotoğrafta başınızın bitiş noktasından çenenizin en alt noktasına kadar görünmelidir.

· Fotoğrafınız net ve kaliteli çekilmiş olmalıdır. (Fransa konsolosluğu vize başvurusunda şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.

· Arka fonu beyaz olmalı

· Baş fotoğrafın ortasında olmalı

· Cepheden çekilmiş olmalı

· Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

· Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

7. Sağlık Sigortası

En az 30.000 euro teminatlı tüm Schengen ülkelerinde geçerli seyahat gidiş ve dönüş tarihlerinizi kapsayan sağlık sigorta belgenizin imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Aksi halde vize başvuru merkezinden kabul edilmemektedir. (Seyahat sağlık sigortası ile ilgili ICEP WORLD vize danışmanlıktan bilgi alabilirsiniz.

8. Ulaşım ve konaklama durumunu gösterir belgeler

· Gidiş-dönüş uçak rezervasyonu

· Onaylanmış otel rezervasyonu

9. Davet eden kişi akraba veya arkadaş ise

  Davet eden kişinin Fransa’da oturduğu bölgeye ait belediyeden çıkarttığı davetiye ve teminat. Bunun dışında sizi davet eden kişinin oturma izni veya Fransız kimlik fotokopisi, son üç aylık maaş belgeleri, vergi beyannamesi ve ikamet edilen eve ait tapu/kira kontratı gibi belgelerin de vize başvurusu dosyasına eklenmesi gereklidir.

10. Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve davet eden kişi ile akrabalık durumunu gösterir belgeler.

11.  Evli iseniz evlilik cüzdanınızı da vize dosyanızda bulundurmalısınız.

12. 18 yaş altı vize başvuruları için muvaffakatname

18 yaş altındaysanız tek başınıza yurt dışına gidebileceğinizi gösteren anne VE babanızın ortak olarak noterden çıkarabileceği bu belge de vize dosyanıza eklenmelidir.

13. Vize başvurusu

Vize başvuru formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.