ONLINE BAŞVURU

Fransa Vizesi Hakkında

Fransa, Paris ve o görkemli Eiffel Kulesi ile başka ülkeler ile pek ilgilenmeyenlerin bile Avrupa ülkeleri arasında bir çırpıda sayacağı ülkelerden. Haritada o tatlı minik çizmeciğin hemen sınır komşusu ve bir ucu İngiltere’de olan Manş Tünelinin diğer kapısı.
Bu arada, Eiffel demişken, Paris’e gidip de Notre Dame Katedrali’ni görmeden geçilmez doğrusu. Ya da, Dan Brown kitaplarına bile konu olmuş o efsanevi Louvre Müzesini gezmemek olmaz. Ama, Fransa’nın güzellikleri sadece tek bir şehirle kalmıyor tabii ki. Versay sarayı, Normandiya ve Bayeux Plajları, Bordeaux, Şanzelize, Lyon ve Marseille gibi yerler de, Fransa’ya yolu düşen her insanın görmesi gereken yerler.
Tabii Fransa, turistik bir seyahat için yaşı henüz küçük sayılan ama öğrenmeyi sevenler için de kapılarını açık tutuyor. Değişen fiyat aralıklarındaki dil okulları ve yaz okullarıyla Fransa, gezip görmek isteyen herkesi sevecenlikle karşılamaya hazır.
Ayrıca Fransa Schengen ülkelerinden biri olduğu için yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize istemezken bordo pasaportu olanların vize ücreti olarak ödemeleri gereken miktar sadece 85 Euro.
Eğer bu ilginizi çekiyorsa ICEP WORLD vize danışmanlık ile iletişime geçmeden önce aşağıdaki linke tek bir tık ile vize başvurusu için gereken belgeleri öğrenebilirsiniz. İyi eğlenceler!


Fransa’nın kuzey ve güney kesimlerinde ılıman bir iklim görülürken güneydoğusunda Akdeniz iklimi gözlemlenir. Ülkenin batı kesimleri ise oldukça yağış alır. Alpler bölgesinde gözlemlenen soğuk hava diğer yüksek kesimlerde de etkisini gösterir.

Ülke, Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerinden bir tanesidir ve üye devletler arasında en büyük yüz ölçümüne sahiptir. Fransa Avrupa ülkeleri arasında her zaman etkili bir güç olmuş bir ülkedir.
Etnik açıdan çeşitlilik gösteren Fransa’da Türk sayısı da 450.000 civarındadır. Ülkede en yaygın olan din Hrıstiyanlık’tır. Agnostikler, ateistler ve Müslümanlar da bu toplum içerisinde yer alır.

Fransa Vizesi


Fransa için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi www.vizebasvururehberi.com vize danışmanınız tarafından yapılacaktır.

Fransa Öğrenci Vizesi ve Fransa Vize Ücreti:


Fransa’ya dil eğitimine gidecek öğrenciler için iki çeşit vize bulunur. Birincisi 3 ay ve daha az süreli eğitim görecekler için alınması gereken vize. Ikincisi ise 3 ay ve üstü eğitim görecekler için alınması gerek vize. Fransa vize işlemleriniz için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize:

3 ay süreyle verilir. Yeşil pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmalarına gerek olmaz.
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.

ANKARA FRANSA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Paris Caddesi 29, Kavaklıdere – Ankara
Çağrı Merkezi Numarası: 0212 373 58 10 – 11