ONLINE BAŞVURU

Bulgaristan Vizesi Hakkında

 
BULGARİSTAN
Bulgaristan, bugün çoğumuzun hemen hemen hakkında hiçbir şey bilmediğimiz, sadece adını duyduğumuz, haritada tahminen bile zar zor belki gösterebileceğimiz ülkelerden biri. Ancak Bulgaristan, sınır komşumuz, Avrupa’nın en büyük 16. Ülkesi ve aynı zamanda Balkanlar’ın en yüksek noktasıdır. Resmi dil olarak Bulgarca konuşulmasına rağmen bölgesel olarak Türkçe ve Romanca’nın da konuşulduğu yerler vardır.  7 milyon nüfusuyla yaşamın genelde sakin ilerlediği nadir Avrupa Ülkeleri’ndendir.
Artık, dünyanın sayılı gelişmemiş ülkelerinin bile sahip olamadığı miktarda ağaçlığa sahip Bulgaristan için yeşil bir ülkedir demek yanlış olmaz.
Bulgaristan nereye giderseniz gidin, sizi yeşillere bürünmeden karşılamayacak bir ülke, örneğin, en güneyinde, Yunanistan’ın yakınlarında bulunan Smolyan  kenti, çevresini kaplayan dağlar ve ormanlar ile sizi kendinizden geçirirken, basit bir patatesle ne denli güzel lezzetler elde edilebileceğini de size göstermek için sessiz sakin bekleyen bir şehir. Svilengrad Bulgaristan’ın Türkiye’ye açılan kapısı olarak adlandırılabilecek bir şehir, özellikle Edirne’den insanların bulunduğu, Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bu bölgede hızlı bir alışveriş hayatı, akıp giden şehir yaşantısı yine yeşille buluşarak karşılıyor bizleri. Sonra, tabii gezilmeden geçilemeyecek arasında geniş caddeleri ve mimari harikası binalarıyla başkent Sofya var. Plovdiv, Vitosha Dağı, Kırcaali Şehri, Sunny Beach ve Pamporovo Kayak Merkezi de Bulgaristan’da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.
Bulgaristan aynı zamanda, turist olarak gidemeyen çocuklar için dil okulları ve yaz okulları ile herkese bu güzel ülkeyi görme ve bir yandan da dil öğrenme konusunda şans tanıyor.
Vize başvurusu için ödenen miktarın sadece 85 Euro olduğu Bulgaristan’a gitmek sizin de ilginizi çekiyorsa, bavulunuzu hazırlamanızı ve ICEP WORLD vize danışmanlık sizin için başvurunuzu yaparken rahatınıza bakmanızı öneririz! Vize başvurusu için gereken belgelere aşağıdaki linke tek bir tıkla ulaşabilirsiniz, iyi eğlenceler!


Bulgar kültürü genel olarak Slav, Trak ve Bulgar kültürünün bir karışımıdır. Ortaçağa dayanan bir müzik kültürüne sahip olması onu sanatsal açıdan önemli bir ülke konumuna sokar.
Ülkenin büyük bir çoğunluğu Ortodoks Hrıstiyandır. Bunun yanı sıra Katolik, Protestan mezheplerine mensup vatandaşlar da vardır. Yine aynı şekilde Müslümanlar da bu ülkede ikamet etmektedir.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir.
Bulgaristan için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi ICEP WORLD tarafından yapılacaktır.
Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır.
Bulgaristan için vize başvurunuzu gitmeden önce en geç 15 gün içerisinde yapmanız önerilir,
Değerlendirme süresi yaklaşık olarak 10 gündür. Bulgarıstan vize ücreti hakkında bilgiyi ofislerimizden alabilirsiniz. Bulgaristan vize ücreti hakkında ofislerimizden bilgi alabilirsiniz

Turist Vizesi:

Bulgaristan’a turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.