ONLINE BAŞVURU

Avusturya Vizesi Hakkında

AVUSTURYA
Avusturya, belki çok yerinde bir benzetme olmayacak ama hayal gücü gelişmiş biri tarafından kolaylıkla bozulmuş bir düşünce balonuna benzetilebilecek bir ülke harita üzerinde. Almanya, İsviçre ve daha birçok ülkeye sınır komşusu olan Avusturya’da resmi dil Almanca olduğundan devletin resmi adı da Republik Österreich olarak geçiyor, yani, 9 eyaleti bulunan Avusturya, federal bir cumhuriyet.
 Avusturya; Schönbrunn Sarayı, Aziz Stephan Katedrali, Tiergarten Schönbrunn, Rinstraße ve Viyana Devlet Operası gibi son derece önemli ve her insanın hayatında en az bir kez görmesi gereken mekanlara ev sahipliği yapıyor.
Bunun yanında, artık bir lüksten çok ihtiyaç haline gelen yabancı dil öğrenimi için de gerek dil okulu gerekse yaz okulu için birçok fırsat sunan Avusturya’ya vize ücreti 95 Euro.
Garip girişimizin ardından artık haritadaki yerini kolaylıkla bulabileceğinizi düşündüğüm güzel Avusturya’ya bir seyahat ilginizi çekiyor ise aşağıdaki linkten vize başvurusu için gerekli evrakları öğrenip ICEP WORLD vize danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.
İyi yolculuklar!


Avusturya Vizesi

Schengen ülkeleri arasında olduğundan diğer Schengen ülkeleri gibi bir başvuru süreci gerektirir.
Avusturya için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi ICEP WORLD tarafından yapılacaktır.
Vize işlemleri için konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine başvurular VFSGLOBAL vize toplama merkezine bırakılmaktadır.

Turist Vizesi:

Avusturya’ya turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar için Schengen vizesi orada kalacağı gün süresince verilir.
-Yeşil pasaport sahibi vatandaşların 3 aya kadar vize almaları gerekmeksizin ülkeye giriş hakları vardır.