ONLINE BAŞVURU

Avustralya’ya Turistik Amaçlı Ziyaret Vizesi

» Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

Önceden alınmış bütün vizelerinizin fotokopileri.

» Vize ücretleri

Avustralya turistik amaçlı vize başvurusu ücreti 130 AUD karşılığı yaklaşık 255 TLdir.

» Size, ailenize ait ve/veya size sponsor olacak kişi ya da kuruma ait iş ve çalışma belgeleri 

» Ücretli çalışan ya da yeni ayrılmışsanız, son 3 aylık maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanıza eklenmelidir.

» Ücretli çalışan iseniz, SGK işe giriş bildirgeleri ve hizmet dökümleri Avustralya vizesi için gerekmektedir.

» Emekliyseniz, emekli olduğunuz kurumdan alacağınız maaş yazısı ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığınızın yattığı bankadan alacağınız hesap özetiniz de vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

» Serbest meslek sahibi iseniz, Ticaret Sicil Gazeteniz, imza sirküleriniz, vergi levhanız, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgelerinizin fotokopisi Avustralya Vizesi için gereklidir.

» Ayrıca eğer ücretli çalışıyorsanız firmanın antetli kağıda yazılmış İngilizce iş veren yazısına ihtiyacınız vardır. (Örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanınızdan alabilirsiniz.)

» Size ve ailenize sponsor olacak kişiye ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopilerini vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulundurmalısınız.

» Eğer sponsorunuzun tapular üzerinden geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınmalıdır.

NOT: Avustralya vizesi başvurularında çalışma belgelerinizin tümünün İngilizce olması gerekmektedir. Tercümesi gereken evraklar için ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi ile iletişime geçiniz.

» Maddi durumunuzu gösterir banka hesap detayları

» En az 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap ekstresi

» Bankadan alacağınız, son hesap bakiyenizi gösteren yazı da mutlaka vize dosyanızda yer almalıdır.

» Tüm aile bireylerini gösteren ‘vukuatlı nüfus kayıt örneği’ ve tercümesi

» Eğer evliyseniz,

Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri ve eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu, aile bireylerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinin fotokopileri ve tercümeleri de Avustralya vize işlemlerinizde göstermeniz gereken belgelerdir.

» 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

Fotoğrafçınıza, fotoğrafın Avustralya vize başvurusu için gerektiğini lütfen söyleyin

» Avustralya vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğraf son 6 aydı çekilmiş olup yapıştırılmış ya da kesilmiş olmamalıdır.

» 3,5cm X 4,5 cm ölçülerinde olmalı,

» Net ve kaliteli çekilmiş olmalıdır. (Avustralya konsolosluğu vize işlemleri için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

» Arka fonu beyaz olmalı,

» Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

» Cepheden çekilmiş olmalı,

» Her iki kulak gözükmeli, dişler görünmemelidir.

» Alın açık olmalı,

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı olmamalıdır.

» Erkek adaylar için askerlik tecil veya terhis belgesi ve tercümesi

» Avustralya’dan sizi davet eden kişinin yazacağı davet mektubu ve bu kişiye ait gelirini ve Avustralya’daki yasal durumunu belgeleyen Avustralya vatandaşlığı veya ikamet izni, pasaport, kanada vizesi fotokopisi, maaş bordrolatı, çalışma durumunu destekleyen evraklar, banka hesap dökümleri vb. belgeler vize başvurusu dosyanızda yer almalıdır.

» Davet eden kişi veya kişiler aileden ise akrabalık durumunu belgeleyen nüfus kayıt örneği, doğum sertifikası vb. evrak ve tercümeleri

» Uçak bileti ve otel rezervasyonları da vize dosyasında belirtilmelidir.

» 18 yaş altı vize başvuruları için muvafakatname

18 yaş altındaysanız tek başınıza yurt dışına gidebileceğinizi gösteren anne VE babanızın ortak olarak noterden çıkartabileceği bu belge vize dosyanızda İngilizceye çevrilmiş olarak bulunmalıdır. (Yardım, vize danışmanlık için ICEP WORLD ile temasa geçebilirsiniz.)

» Eğer öğrenci iseniz, lütfen öğrenci belgenizi ekleyin,  (aslı + fotokopisi + tercümesi)

» Vize başvurusu

Vize başvurusu formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.