ONLINE BAŞVURU

Avustralya Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

» Doldurup imzalamış olacağınız Avustralya vize başvurusu formu. (Formu doldurma bilgileri ve vize danışmanlık ile ilgili yardımı ICEP WORLD’den alabilirsiniz.)

» Pasaport ve eğer varsa eski pasaportlarınız var ise önceden alınmış tüm vizelerinizin fotokopileri.

» Vize başvurusu ücreti olan 130 AUD, karşılığı yaklaşık 255 TLyi ödemelisiniz.

» Ücretli çalışan ya da yeni ayrılmışsanız, son 3 aylık maaş bordrosu ve kurum kimliğinin fotokopisi vize başvurusu için hazırladığınız dosyanıza eklenmelidir.

» Ücretli çalışan iseniz, SGK işe giriş bildirgeleri ve hizmet dökümleri Avustralya vizesi için gerekmektedir.

» Emekliyseniz, emekli olduğunuz kurumdan alacağınız maaş yazısı ve kurum kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığınızın yattığı bankadan alacağınız hesap özetiniz de vize dosyanızda olmalıdır.

» Serbest meslek sahibi iseniz, Ticaret Sicil Gazeteniz, imza sirküleriniz, vergi levhanız, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgelerinizin fotokopisi Avustralya Vizesi için gereklidir.

» Ayrıca eğer ücretli çalışıyorsanız firmanın antetli kağıda yazılmış İngilizce iş veren yazısına ihtiyacınız vardır. (Örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanınızdan alabilirsiniz.)

» Çalıştığınız şirkete ait vergi levhası, 6 aydan eski olmayan ticaret odası kayıt sureti, ticaret sicil gazetesi kayıt sureti ve şirket imza sirküsü mutlaka vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda bulunmalıdır.

» En az 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap ekstresi,

» Bankadan alacağınız, son hesap bakiyenizi gösteren yazı da mutlaka vize dosyanızda yer almalıdır.

» Eğer evliyseniz evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri ve eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu, aile bireylerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinin fotokopileri ve tercümeleri de Avustralya vize işlemlerinizde göstermeniz gereken belgelerdir.

» 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

Fotoğrafçınıza, fotoğrafın Avustralya vize başvurusu için gerektiğini lütfen söyleyin

» Avustralya vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğraf son 6 ayda çekilmiş olup yapıştırılmış ya da kesilmiş olmamalıdır.

» 3,5cm X 4,5 cm ölçülerinde olmalı,

» Net ve kaliteli çekilmiş olmalıdır. (Avustralya konsolosluğu vize işlemleri için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

» Arka fonu beyaz olmalı,

» Baş fotoğrafın ortasında olmalıdır.

» Cepheden çekilmiş olmalı,

» Her iki kulak gözükmeli, dişler görünmemelidir.

» Alın açık olmalı,

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı olmamalıdır.

» Tüm aile bireylerinizi gösteren ‘vukuatlı nüfus kayıt örneği’ ve tercümesi

» Erkek adayların asker tescil ya da terhis belgesi

» Uçak ve otel rezervasyonu bilgilerinizi de Avustralya vize başvurusu dosyanıza eklemelisiniz.

» Davetiye; Adınız, Soyadınız, çalıştığınız firma hakkında bilgi ve görevinizi, sizi davet eden firma veya organizasyonun adı ve eksiksiz adres bilgileri, yapacağınız seyahatin amacı ve uçuş, gidiş ve dönüş tarihleriniz, konaklama vb. giderlerinizin karşılanacağına dair belge davetiyede yer almalıdır. (Gerekli bilgileri ICEP WORLD vize danışmanınızdan edinebilirsiniz.)

» Ayrıca, SGK giriş bildirgeniz ve hizmet dökümünüz, SGK’lı değilseniz iş yerinizde çalıştığınızı belirten bir işveren yazısı.

» Vize başvurusu formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.