ONLINE BAŞVURU

Amerika Turistik Amaçlı Ziyaret Vizesi

» Pasaport ve eğer var ise eski pasaportlarınız

Amerika vize başvurusu yaparken önceden alınmış tüm vizelerinizin fotokopilerini vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyaya eklemelisiniz.

» Amerika vize ücretleri

ABD vize işlemleri için gereken vize ücreti 160 USD’dir. Ücretinizi ödemek için Amerika vize başvurusu formunuzu doldururken online kredi kart bilgilerinizin alınması gerekmektedir. (Sorularınız için ICEP WORLD vize danışmanlığı ile iletişime geçiniz.)

» Size, ailenize ait ve/veya size sponsor olacak kişi ya da kuruma ait iş ve çalışma belgeleri

»  Amerika vize başvurusu yapmak için, ücretli çalışan veya işten ayrılmışsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz ve çalıştığınız kurumun kimliğinin fotokopisi; eğer ücretli çalışıyorsanız, çalıştığınız firmanın antetli kağıdına yazılmış İngilizce işveren yazısı (örnek işveren yazısını ICEP WORLD vize danışmanınızdan elde edebilirsiniz) vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

»  Emekli iseniz, Emekli olduğunuz kurumdan alacağınız maaş yazısı ve kurumun kimliğinin fotokopisi ile emekli aylığınızın yattığı bankadan alacağınız hesap özetini vize dosyanızda bulundurmalısınız.

»  Serbest meslek sahibi iseniz, Ticaret Sicil Gazeteniz, imza sirküleriniz, vergi levhanız, ticaret odası ya da esnaf sicil kayıt belgelerinizin fotokopisi Amerika Vizesi için gereklidir.

»  Ayrıca, size veya ailenize sponsor olacak biri varsa, sponsorunuza ait tapu ve araç ruhsat belgelerinin fotokopileri, eğer tapular üzerinden kira geliri var ise, bu mülklerle ilgili kira kontratları fotokopileri ve kiraların yatmış olduğu banka hesap ekstresi alınıp vize başvurusu için hazırladığınız dosyanıza eklenmelidir.

» Maddi durumunuzu gösterir banka hesap detayları

» En az 3 aylık hesap hareketlerinizi gösteren banka hesap ekstresi

» Bankadan alacağınız, son hesap bakiyenizi gösteren yazı da mutlaka vize dosyanızda yer almalıdır.

» Tüm aile bireylerini gösteren ‘vukuatlı nüfus kayıt örneği’

Bu belgeyi herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilirsiniz. Eğer evli iseniz hem şu anki aile bireylerinizi hem de önceki aile bireylerinizi (anne babanız ve kardeşleriniz) gösteren iki nüfus kayıt örneğini vize dosyanızda bulundurmanız gerekmektedir.

» Eğer evli iseniz

Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri ve eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu da Amerika vize işlemlerinizde göstermeniz gereken belgelerdir.

» 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf

Fotoğrafçınıza, fotoğrafın Amerika vize başvurusu için gerektiğini lütfen söyleyiniz.

» Fotoğrafınızın Amerika vizesinde kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilmiş olup kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

» 5cmX5cm ölçülerinde olması,

» Net ve kaliteli çekilmiş olması, (Amerikan konsolosluğu vize işlemleri için şipşak tarzı çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir.)

» Arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.

» Başınız fotoğrafın ortasında ve resim cepheden çekilmiş olmalıdır.

» Her iki kulak görünmeli, diş gözükmemeli,

» Alın açık olmalıdır.

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

» Erkek adaylar için askerlik tescil veya terhis belgesi

» 18 yaş altı vize başvurularınız için muvaffakatname

18 yaş altındaysanız tek başınıza yurt dışına gidebileceğinizi gösteren anne VE babanızın ortak olarak noterden çıkartabileceği bu belge vize dosyanızda İngilizceye çevrilmiş olarak bulunmalıdır. (Yardım için ICEP WORLD vize danışmanınızla temasa geçebilirsiniz.)

» Adli Sicil Kaydı

İl, ilçe savcılıklarından bir günde çıkartılır.

» Uçak bileti rezervasyonu ve otel rezervasyonu

» Davet eden kişi veya kurumdan davet mektubu

Eğer Amerika’ya bir yakınınız tarafından davet edildiyseniz, orada onlarla kalacağınız ve masraflarınızın onlar tarafından karşılanacağını belirten bir mektubun (davet eden taraflarca yazılmış) vize dosyanızda bulunması gerekmektedir.

» Amerika vize başvurusu formu

Vize başvurusu formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.