ONLINE BAŞVURU

Amerika Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

» Online Amerika vize başvurusu formunu doldurmanız gerekmektedir. (Yardım için ICEP WORLD vize danışmanlığıyla iletişime geçin.)

» Pasaport ve eğer varsa eski pasaportlarınız için önceden alınmış tüm vizelerin fotokopileri vize dosyasına eklenmelidir.

» ABD vize işlemleri için gereken vize ücreti 160 USD’dir. Ücretinizi ödemek için Amerika vize başvurusu formunuzu doldururken online kredi kart bilgilerinizin alınması gerekmektedir. (Sorularınız için ICEP WORLD vize danışmanlığı ile iletişime geçiniz.)

» 2 adet biyometrik vesikalık fotoğrafınız olmalıdır. Fotoğrafçınıza, fotoğrafın Amerika vize başvurusu için gerektiğini lütfen söyleyiniz.

» Fotoğrafınızın Amerika vizesinde kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilmiş olup kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

» 5cmX5cm ölçülerinde olması,

» Net ve kaliteli çekilmiş olması, (Amerikan konsolosluğu vize işlemleri için şipşak tarzı çekilmiş fotoğrafları kabul etmemektedir.)

» Arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.

» Başınız fotoğrafın ortasında ve resim cepheden çekilmiş olmalıdır.

» Her iki kulak görünmeli, diş gözükmemeli,

» Alın açık olmalıdır.

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

» Uçuş ve konaklama rezervasyonlarınıza ait bilgiler vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda yer almalıdır.

» Katılacağınız fuar ya da seminere ait yer, zaman ve katılımınızı doğrulayan belgeler de gerekmektedir.

» Davetiye; Adınız, Soyadınız, çalıştığınız firma hakkında bilgi ve görevinizi, sizi davet eden firma veya organizasyonun adı ve eksiksiz adres bilgileri, yapacağınız seyahatin amacı ve uçuş, gidiş ve dönüş tarihleriniz, konaklama vb. giderlerinizin karşılanacağına dair belge davetiyede yer almalıdır. (Gerekli bilgileri ICEP WORLD vize danışmanınızdan edinebilirsiniz.)

» Kalacağınız süre içinde yeterli maddi imkana sahip olduğunuzu gösterecek, son üç aylık banka hesap hareketleri ve çalışan iseniz son üç aya dair maaş bordrosu gibi belgeler.

» Çalıştığınız firmanın vergi levhası, Ticaret Odası kayıt sureti (6 aydan eski olmamalı), Ticaret Sicil Gazetesi kayıt sureti ve çalıştığınız şirketin imza sirküsü de vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.

» Ayrıca, SGK giriş bildirgeniz ve hizmet dökümünüz, SGK’lı değilseniz iş yerinizde çalıştığınızı belirten bir işveren yazısı.

» Vize başvurusu için formunuz ICEP WORLD vize danışmanlık merkezi tarafından hazırlanıp size iletilecektir. Müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır. Vize danışmanlık ve vize ücretleri ile ilgili tüm bilgiler için ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

» Tüm aile bireylerini gösteren ‘vukuatlı nüfus kayıt örneğini’ herhangi bir nüfus müdürlüğünden çıkartabilirsiniz. Eğer evli iseniz hem şu anki aile bireylerinizi hem de önceki aile bireylerinizi (anne babanız ve kardeşleriniz) gösteren iki nüfus kayıt örneğini vize dosyanızda bulundurmanız gerekmektedir.

» Eğer evli iseniz, Evlilik cüzdanınız, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri ve eğer varsa eşinize ait maaş bordrosu da Amerika vize işlemlerinizde göstermeniz gereken belgelerdir.

» Erkek adaylar için askerlik tescil veya terhis belgesi gerekmektedir.

» Adli Sicil Kaydınız İl, ilçe savcılıklarından bir günde çıkartılır.