ONLINE BAŞVURU

Amerika Öğrenci Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

» Amerika’ya eğitim amaçlı vize başvurusu yaparken pasaportunuzun, önceden alınmış pasaportlarınızın ve bütün vizelerinizin fotokopilerini dosyanızda bulundurmalısınız.

» Amerika vize başvuru ücreti 160 USD’dir. İnternetten vize başvurusu için form doldurulurken yatırılan bu ücreti ödemek için online kredi kartı bilgilerinizin alınması gerekmektedir.

» 18 yaş altındaysanız, anne ve babanızın noterden ortak çıkaracakları bir muvafakat nameye ihtiyacınız vardır. Velayetinizin sadece bir ebeveyninizdeyse bunu belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir.

» Öğrenciyseniz, öğrenci belgeniz, mezun olmuşsanız diplomanız, bunun yanında katılmış olduğunuz başka okullardan verilmiş sertifikalarınız var ise onlar da abd vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda olmalıdır.

» Ailenizin geçim kaynağına ilişkin,

»  SGK işe giriş belgesi, son 3 aylık maaş bordroları;

» kendi iş yeri ise, ticari sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküsü ve ticaret odası kaydı gibi belgelerin fotokopileri mutlaka vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanızda bulunmalıdır.

» Ayrıca ailenizin banka hesap dökümleri, son 6 aylık banka hesap hareketleri ve bankadaki mevduatınızı belgeler banka yazısı (banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış orijinal evrak belgelenmelidir.)

» 2 adet biyometrik vize fotoğrafı,

» Fotoğrafınızın Amerika vizesinde kullanılabilmesi için son 6 ay içinde çekilmiş olup kesilmiş ya da yapıştırılmış olmaması gerekmektedir.

» 5cmX5cm ölçülerinde olması,

» Net ve kaliteli çekilmiş olması, (Amerikan konsolosluğu vize işlemleri için şipşak tarzı çekilmiş fotoğraflar kabul edilmemektedir.)

» Arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.

» Başınız fotoğrafın ortasında ve resim cepheden çekilmiş olmalıdır.

» Her iki kulak görünmeli, diş gözükmemeli,

» Alın açık olmalıdır.

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalıdır.

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun reklamı OLMAMALIDIR.

» Amerika’da eğitim göreceğiniz okuldan gönderilen I-20 Belgeniz aslı , kabul mektubu ve faturanız da vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda olmalıdır.

» F1 öğrenci vizelerinde 200 USD karşılığı SEVIS ödemeniz ve çıktısı . ( kredi kartınız ile ödenmektedir )

» Herhangi bir nüfus müdürlüğünden kolayca çıkarabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt örneği de gereklidir.

» Belirli bir geliriniz yok ise, sizi destekleyen birinci dereceden yakınızın gelirlerine bakılacaktır. Ayrıca sizi destekleyecek olan birinci dereceden yakınınızın bunu temin eden ıslak imzalı dilekçesi de Amerika vize başvurusu için gereklidir. (Vize dilekçe örneği için gerekli bilgiyi ICEP WORLD vize danışmanlıktan alabilirsiniz.)

» Evliyseniz, evlilik cüzdanınızın fotokopisi

» Vize başvurusu için doldurmanız gereken DS 160 formu ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından size teslim edilecektir.

» Vize danışmanlık ve vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şey için ICEP WORLD vize danışmanınızla iletişime geçiniz.