ONLINE BAŞVURU

Amerika Vizesi Hakkında Bilgi

Amerika, artık en küçüklerimizin bile dilinde olan, 910 milyonluk nüfusuna rağmen geniş yüz ölçümü sayesinde insanların rahatlıkla yaşadığı dünya devi bir ülkedir. 50 eyaletten oluşan federal anayasal bir cumhuriyettir.
Neredeyse her köşe başında rastlayabileceğiniz gerek doğal gerekse insan yapımı güzellikleriyle, herkesin ilgisini çekebilecek bir şeylere sahip olan Amerika Birleşik Devletleri özellikle seyahat etmeyi sevenlerin en az birkaç kez ziyaret etmesi gereken ülkelerden biri. Çünkü, kim ne derse desin, Amerika gibi bir ülkeyi bir seferde tamamen gezip bitirmek olanaklı değil. Her yere ama her yere gidilmiş bile olsa, sonraki mevsimde o kadar güzel ve büyük bir değişiklik oluyor ki, tekrar büyülenmekten geri alamıyor insan kendini.
New Orleans’taki Fransız Mahallesi, Orlando’daki Walt Disney Dünyası’nın Sihirli Krallığı, New York City’deki Times Meydanı, Boston’da Fenway Park, Güney Dakota’daki Rushmore Dağı, New Mexico’da Taos Pueblo, Seattle’da Pike Place,  Arizona’da Büyük Kanyon, Miami, San Francisco, Las vegas ve California mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir çırpıda sayılabilecek olanlar…
Amerika, bütün turistik güzelliklerinin yanında, daha az bütçeli öğrenciler için de gidilemeyecek uzak bir ülke olmak yerine, kolayca başvurup hem gezip hem de çalışarak unutamayacakları zamanlar geçirmelerine imkan sağlayan work and travel programı ile her kesimden insanı kucağına alan anaç bir ülke.
Work and travel programına katılamayacak yaştaki çocuklar içinse 70ten fazla dil okulu ve ders dışı aktivitelerle ilgi çeken yaz okullarıyla her yaştan çocuğa yurt dışına çıkma imkanı sağlıyor.
Bütün bu güzelliklerin, burada birkaç ayınızı alabilecek Amerika vize başvurusu ve pasaport işlemlerinin ardından, okuduğunuz birkaç satır değil de, zevkle anlatacağınız ve rengi asla solmayacak anılara dönüşmesi de kaçınılamaz.
Bu işlemler için de, Amerikan Konsolosluğu vize ücreti olarak 160 USD ücret belirlemiştir.
Eğer bütün bu anlatılanlar ilginizi çekiyor ise, size gidene kadar her konuda yardımcı olacak ICEP WORLD vize danışmanlık tarafından hazırlanmış, vize başvurusu için gereken evrakları aşağıdaki linke tek bir tık ile bulabilirsiniz, iyi eğlenceler!


Resmî kuruluş yılı 1776’dır.Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü’nün 2012 yılı sonuçlarına göre Fransa’dan sonra en çok ziyaret edilen ülke olmuştur. Geçmişten bugüne sürekli göç almış bir ülke olarak, hala dünyanın en çok göç alan ülkesi konumundadır.Resmî dili bulunmamakta fakat en fazla konuşulan dil Ingilizce’dir. Arkasından Ispanyolca gelir ve Louisiana Bölgesi’nde Fransızca konuşulur.

Amerika Vize İşlemleri

B1/B2 Amerika Vizesi: Amerika’ya geçici sebeplerle gitmek isteyenler için hazırlanır. Turistik,iş veya tedavi amaçlı ziyaretler için 6 ay süreli bir vize olup, en fazla bir yıl kalma şansı tanır. Gereken durumlarda ise altı ayın katları olarak uzatma yapılabilir.

F1, F2 Amerika Vizesi: Amerika Birleşik Devletleri’nde bir eğitim programına katılmak için alınması gereken öğrenci vizesi türüdür. Dil okulları, Lisans, Master ya da Doktora eğitimleri için başvurular bu vize türü seçilerek yapılır.

J1,J2 Amerika Vizesi: Amerika Birleşik Devletleri’nde bir çalışma ve kültürel değişim programı dahilinde gelecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Work&Travel, Staj, Au-Pair programına katılacak kişiler bu vize türüne başvurmalıdırlar.

Sevis Ücreti :  Açılımı Student Exchange Visitor Information Program’dır. Amerika Hükümeti’nin eğitim programları ve kültürel değişim programları aracılığıyla Amerika’ya gelen uluslararası öğrencilerin bilgilerini tuttukları sistemdir. Seçilen programa göre ödenecek olan Sevis ücreti değişmektedir. Work&Travel, Au pair ve bir çok kültürel değişim programları için ücret aynı iken, Amerika’da eğitim düşünen öğrencinin ödeyeceği ücret farklı olacaktır. Ödeme aşağıdaki linke kredi kartıyla yapılır. Ödeme ve abd vize başvurusu ile ilgili olarak amerika vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Amerika vize başvurusunu hemen yapın.  https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp
Hatırlatma :  Turistik ve iş amaçlı B1/B2 vize başvuru sahiplerinin SEVIS ücreti ödemeleri gerekmemektedir.

Randevu alımı : Abd vize işlemleri ile ilgili tüm vize danışmanlık hizmetleri www.vizebasvururehberi.com. Ofislerimizden abd vize başvurusu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ancak başvuracak kişi bu işlemi iki türlü gerçekleştirebilir;

  • Kredi Kartı: Abd vize başvurusu yapılmadan kişinin ödemeyi kredi kartı ile talep etmesi sonucu, gerekli kart detayları amerikan konsolosluğu vize işlemleri birimi tarafından hazırlanmış olan randevu başvuru formuna girilir ve ücret doğrudan kesilir. Aynı gün randevu alınır.

Akbank: Bir Akbank şubesine pasaport ile birlikte gidilerek, Amerika Vize Başvuru ücreti adı altında 160 USD vize ücretleri yatırılır, buradan alınan dekont üzerinde bir PIN numarası yazar ve bu PIN numarasının başvuru formunda gerekli alana girilmesinin ardından, randevu sayfası açılır.