ONLINE BAŞVURU

Almanya Ticari Amaçlı Ziyaret Vizesi

» Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası bulunmalıdır. Bunun yanında pasaportunuz en az 6 ay daha geçerli olacak olmalıdır.

» Pasaportunuz yeni ise eski pasaportlarınızın fotokopilerini de vize başvurusu için hazırlayacağınız dosyanıza eklemelisiniz.

» Başvuru formunuz eksiksiz doldurulmuş olup imzalanmalıdır. (Schengen vize başvuru formunu ve doldurma bilgilerini ICEP WORLD vize danışmanınızdan alabilirsiniz.)

» 2 adet biyometrik özelliklere uygun fotoğrafınız olmalı:

» Vize başvurusunda kullanılabilmesi için fotoğrafınız son 6 ay içinde çekilmiş olmalı,

» 3,5 cm X 4,5 cm ölçülerinde çekilip, kesilmiş ya da yapıştırılmış olmamalı,

» Baş ölçüsü erkeklerde yaklaşık olarak 36mm, bayanlarda ise 32 mm olmalıdır. (Alnın bitiş noktasından çenenizin en alt noktasına kadar.)

» Net ve kaliteli bir çekim olmalı, (şipşak tarzı çekimler schengen vize başvurusunda kabul edilmez.)

» Baş fotoğrafın ortasında olmalı,

» Fotoğraf cepheden çekilmiş olmalı,

» Her iki kulak görünmeli; ancak dişler görünmemelidir.

» Alın açık olmalı,

» Güneş gözlüğü, şapka ya da diğer aksesuarlar kullanılmamalı,

» Fotoğrafta kesinlikle, fotoğrafın çekildiği stüdyonun adı OLMAMALIDIR.

» Vize ücretleri olan 60 euro ve vize başvurusu için iletişime geçtiğiniz danışmanlık merkezine hizmet ücreti olarak teslim edilen 23 euro elden ödenmelidir.

» Yurtdışı seyahat sağlık sigortanız olmalıdır: En az 30.000 euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli yurt dışı sağlık sigortanızın vize başvuru merkezinde kabul edilmesi için İMZALI ve KAŞELİ olması gerekmektedir. (Seyahat sağlık sigortanızın gideceğiniz tarihten bir gün önce başlaması ve döneceğiniz tarihten bir gün sonra bitmesi gerekmektedir.)

» Uçuş ve seyahat rezervasyonlarınıza ait belgeler de vize başvurusu için hazırladığınız dosyanızda yer almalıdır.

» Davetiye; Adınız, Soyadınız, çalıştığınız firma hakkında bilgi ve görevinizi, sizi davet eden firma veya organizasyonun adı ve eksiksiz adres bilgileri, yapacağınız seyahatin amacı ve uçuş, gidiş ve dönüş tarihleriniz, konaklama vb. giderlerinizin karşılanacağına dair belge davetiyede yer almalıdır. (Gerekli bilgileri ICEP WORLD vize danışmanınızdan edinebilirsiniz.)

»  Fuar ve/veya sergi ziyareti için: Giriş biletiniz ve katılımınıza dair belge.

» Kalacağınız süre içinde yeterli maddi imkana sahip olduğunuzu gösterecek, son üç ayki hesap hareketlerini gösteren şirket hesap cüzdanı ve son üç aya dair maaş bordrosu gibi belgeler.

ÜCRETLİ ÇALIŞAN İSENİZ;

1. Türkiye’deki işveren firma aşağıda belirtilen bilgileri içeren bir yazı yazmalı, vize dosyasında bu yazının aslı bulunmalıdır.

1.1  Firmadaki göreviniz,

1.2  Talep edilen vize süreniz (birden fazla seyahat olacaksa belirtilmelidir.)

1.3  Seyahatinizin amacı ve hedefi (firma ve fuar bilgileri belirtilmelidir.)

1.4  Almanya’daki masraflarınızın firma tarafından karşılanacağına dair teminat.

2. Ayrıca, SGK giriş bildirgeniz ve hizmet dökümünüz, SGK’lı değilseniz, noter onaylı iş akdiniz,

  3. Çalıştığınız firmanın vergi levhası, Ticaret Odası kayıt sureti (6 aydan eski olmamalı), Ticaret Sicil Gazetesi kayıt sureti ve çalıştığınız şirketin imza sirküsü de vize dosyanızda olmalıdır.

ÖZEL SEKTÖRDE FİRMA SAHİBİ İSENİZ;

6 aydan eski olmayacak Ticaret Odası kayıt suretiniz ve Ticaret Sicil Gazetenizin kayıt sureti vergi levhanız ve Bağ-Kur dökümünüz ile birlikte vize dosyanızda bulunmalıdır.

ÇİFTÇİ İSENİZ;

Ziraat Odası’ndan alınmış çiftçilik belgeniz gereklidir.

Belirli bir geliriniz yoksa, (öğrenci ya da ev hanımı vs. iseniz,) sizi maddi olarak destekleyen 1. Dereceden yakınınızın geçimi ile ilgili evrak listelerine bakılacaktır. Ayrıca, 1. Dereceden yakınınızın sizi destekleyeceğine dair ıslak imzalı okunaklı bir dilekçe teslim etmesi gereklidir.

(Vize dilekçe örneği için ICEP WORLD vize danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.)

» 18 yaşından küçükseniz, anne ve babanızın noterden ortak olarak son 6 ay içinde çıkardıkları muvaffakatname aslı, fotokopisi alınması ve vize başvurusu için doldurmuş olduğunuz formların anne VE babanız tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

HATIRLATMA: YEŞİL YA DA GRİ PASAPORT SAHİBİYSENİZ, ALMANYA SİZİN İÇİN VİZE İSTEMEYEN ÜLKELERDENDİR. ALMANYA İÇİN VİZE BAŞVURUSU YAPMANIZA GEREK YOKTUR.