ONLINE BAŞVURU

Almanya Vizesi Hakkında

Almanya, bugün zaten ülkemizin büyük çoğunluğunun seyahat etmesi sayesinde adını sıkça duyduğumuz ve çoğunluk olarak kendimize en yakın bulduğumuz Avrupa ülkesi. Yine de, insanlarımız ne kadar gezip gördüklerini anlatsalar da, 16 eyaletten oluşan koca bir federal cumhuriyet Almanya, öyle birkaç kelimeyle özetlenip geçilecek gibi değil.
1870’lere ve hatta Milattan Önce 750’lerdeki Cermen İmparatorluğuna dayanan tarihçesi; bu tarihler kadar uzak bir geçmişte kalmamış trajedilere ev sahipliği yapması ve buna rağmen bugün hala kalabalık nüfusuna rağmen Avrupa’nın yaşam standardı en yüksek ülkelerinden biri olması Almanya’yı görülmeden geçilmeyecek ülkelerden biri haline kolaylıkla getiriyor.
Tarafsız gözle bakıldığında Almanya, seyahat etmeye pek sıcak bakmayanların bile valizlerini toplayıp gidip görmesi gereken mekanlara ev sahipliği yapıyor:
Dachau Toplama Kampı, Kara Orman, Berlin Duvarı, Köln, Constance Gölü, Romantik Yol, Yahudi Müzesi, Kurfürstendamm ve her Eylül ayının son günlerinde ülkeye renk getiren Oktoberfest bunlardan sadece birkaçı…
Bu güzel turistik mekanlar, hem gezme meraklılarını, hem tarih aşıklarını kendilerine çekerken, Almanya, bugün 100 milyon insanın ana dili olan Almanca’yı öğrenmek isteyenler için de kapılarını açık tutuyor.
Dil okulları ve ders dışında sunduğu aktivitelerle daha küçük çocuklar için tercih edilen yaz okullarıyla Almanya, dil öğrenmek isteyenlerin giderek artan ilgisinden son derece memnun.
Ayrıca Almanya, Schengen ülkelerinden biri olduğu için, yeşil ve gri pasaport sahiplerinden vize istemezken, normal pasaport sahipleri için de vize başvurusunu olabildiğince kolaylaştırıyor.
 Almanya vize ücreti yaklaşık 83 Euro olmakla birlikte 12 yaşın altındaki çocuklardan sadece yarısı isteniyor. Ayrıca AB ve AET vatandaşlarının eşleri ve çocukları da vize ücretlerinden muaf tutuluyor.
Eğer, buradan bindiğiniz uçaktan farklı bir ülkeye, Almanya kadar gelişmiş, yeşillerle kaplı bir ülkeye inme fikri sizi de heyecanlandırıyor ise, o tarih kokan sokaklarda gezme fikrine karşı koyamıyorsanız, yapmanız gereken tek şey, Schengen vize başvurusu için gerekli evrakları bulabileceğiniz aşağıdaki linke tek bir tık’tan ibaret!
İyi eğlenceler!


Almanya Vize Başvurusu

Turist Vizesi: Başvuru sahibinin gideceği süre kadar ya da daha fazla verilebilir. Almanya Konsolosluğunun insiyatifine göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Yeşil pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmalarına gerek olmaz. Yeşil pasaportu olan kişi en fazla 3 ay Schengen bölgesinde kalabilir.

Öğrenci Vizesi: Almanya vize işlemleri için yapılacak olan vize başvurusu için gerekli işlemler ve başvuru formu diğer bütün ülkelerde olduğu gibi www.vizebasvururehberi.com vize danışmanınız  tarafından yapılacaktır. Almanya vize işlemleri ve almanya vize ücretleri için ofislerimiz ile görüşebilirsiniz.

Almanya Vize başvurusuna gitmeden önce yapılması gereken en önemli şeyler;
1-Bloke Hesap Açtırmak ya da Garantör Belgesi Almak,
2-Şartlı Kabul Belgesi,
3-Dil Okulu Kayıt Belgesi ya da Almanca Seviye Sertifikası.

Bloke Hesap Nedir?


Almanya’ya gidecek öğrencilerden Alman konsolosluğu vize birimi tarafından istenilen bir hesap türüdür. Alman hükümeti 1 yıl boyunca öğrencinin giderlerini karşılayacak minimum para miktarını bir alman bankası olan Deutshce Bank’ta ya da Almanya’da bulunan herhangi bir diğer bankada bloke eder. Bu minimum miktar 2013 yılında 8907 Euro olarak belirlenmiştir. Bu şekilde eğitim görecek olan öğrenci kişisel giderleri için gereken harçlığı (konaklama, sağlık sigortası, cep harçlığı vb.) Deutsche Bank’a gitmeden yatırmış olur. Her ay bu paradan en fazla 680 Euro’sunu çekme hakkı olur.

Garantör Belgesi Nedir?


Almanya Hükümeti’nin yetki verdiği belediyelerin sponsorluk için hazırladığı evraktır.

Şartlı Kabul Nedir?

  Almanya’daki üniversitelere başvuru yapıp, öğrencilik durumunuzun uygun olması sonucu alacağınız teyit belgesidir. Kabul ancak Almanca bilgisi sağlandığında geçerli sayılır. Bu bilgiyi de Almanya’da 1 yıl kurs gördükten sonra DSH veya TestDaF sınavlarının geçilmesiyle elde edebilirsiniz.

Dil Okulu Kayıt Belgesi ve Almanca Seviye Sertifikası


Öğrencinin üniversiteye başlamadan önce 1 yıllık dil okulu kaydı yaptırması, buradan alacağı kayıt belgesiyle birlikte almanca seviyesini gösteren bir belgeye sahip olması gerekir.

Almanya Vize Başvurusu Adresleri;


Almanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği Vize Başvuru Merkezlerine yapılmaktadır.
İstanbul Ankara İzmir Gaziantep Antalya yetkili vize başvuru merkezlerine www.vizebasvururehberi.com vize danışmanınız sizing adınıza başvuru yapabilmektedir.

Almanya Ankara Büyükelçiliği
Adres: Atatürk Bulvarı. No:114 Kavaklıdere / Ankara
Tel: (0312) 455 51 00